Anhyfloors

Podłogowe wylewki anhydrytowe – Wrocław.

Wylewki anhydrytowe, czyli zaprawa wykonana na bazie bezwonnej formy siarczanu wapnia uzupełnionego środkami upłynniającymi i wypełniaczami, to nowoczesny materiał, na który decyduje się coraz więcej osób. Na pierwszy rzut oka zaprawa niczym nie różni się od klasycznej wylewki cementowej. Właściwości, które posiada sprawiają jednakże, że na to innowacyjne rozwiązanie decydują się osoby, którym zależy nie tylko na wysokiej jakości składników ale również na czasie.

Wylewka anhydrytowa czy cementowa - jaką wylewkę wybrać?

Wspomniana wcześniej szybkość układania jest pierwszą z cech, która wyróżnia podłogowe wylewki anhydrytowe od innych. Jej ułożenie zajmuje niewiele czasu. W ciągu 1 godziny można pokryć zaprawą powierzchnię do 100 m2. Dzięki niewielkiej warstwie jaką należy wylać, godna podziwu jest również szybkość schnięcia.

Niewielka grubość wylewki nie wpływa jednakże na jej wytrzymałość. Ponadto, w porównaniu do klasycznej wylewki cementowej, wylewka anhydrytowa posiada niską porowatość i wysoki współczynnik przenikania ciepła. Oznacza to, że szybko nagrzewa się i oddaje ciepło. W związku z tym decydują się na nią przede wszystkim osoby, którym zależy na ogrzewaniu podłogowym.

W porównaniu do wylewki cementowej, nie wymaga wykonywania zbrojenia, co również znacznie wpływa na czas jej kładzenia. Istotnym czynnikiem jednakże, który może wpłynąć na wybór wylewki jest miejsce, gdzie ma się znaleźć. Należy pamiętać, że wylewka anhydrytowa nadaje się jedynie do pomieszczeń wewnętrznych.

4 najczęstsze pytania, czyli za co płacimy decydując się na wylewkę anhydrytową?

Podłogowe wylewki anhydrytowe to doskonały wybór dla osób marzących o ogrzewaniu podłogowym, ponieważ mają lepsze właściwości cieplne, niż klasyczne podkłady podłogowe.

Jak to jest możliwe? Taki jastrych nagrzewa się dwa razy szybciej, niż wylewka cementowa. Pozwala to oszczędzić energię i zwiększyć komfort termiczny.

Szybkość schnięcia to kolejna z ważnych cech wylewki. Ile zatem czasu schnie? Przy zapewnieniu optymalnych warunków, wylewka o grubości 35 mm schnie około 21 dni.

Jest to całkowity czas schnięcia, bowiem już po dobie można postawić na niej pierwsze kroki, a po 3 dniach, wylewka jest odporna na obciążenia. Wylewka cechuje się również brakiem konieczności wykonywania wcześniejszego zbrojenia.

Czy to możliwe? Tak, ponieważ w porównaniu do wylewki cementowej, anhydrytowa jest bardziej elastyczna i ma wyższą wytrzymałość na ściskanie.

Czy decydując się na taki rodzaj wylewki mamy pewność, że podkład będzie równy? Oczywiście, nie bez powodu wylewka anhydrytowa nazywana się samopoziomującą.

W poszukiwaniu jastrychu anhydrytowego – Dolny Śląsk.

Jastrych anhydrytowy to rodzaj wylewki, na który decyduje się coraz więcej osób. W porównaniu do klasycznej, cementowej wylewki, jastrych zachęca szybkością i łatwością układania, ekspresowym schnięciem, a co za tym idzie – możliwością wczesnego obciążenia, co znacznie skraca czas trwania remontu.

Ważne są również właściwości samopoziomujące oraz wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Decydując się na taki rodzaj wylewki warto postawić na sprawdzoną firmę, jaką jest ANHYFLOORS GEMINI, lidera w wykonywaniu posadzek i wylewek anhydrytowych we Wrocławiu oraz w całym województwie Dolnośląskim.