Anhyfloors

Posadzki anhydrytowe i wylewki podłogowe – Wrocław i woj. Dolnoślaskie

Umieszczanie wylewek wymaga precyzyjnej skrupulatności i umiejętności, w przeciwnym wypadku czekają nas dodatkowe koszty związane z wykonaniem posadzki. Dodatkowo dokładnie wyłożony anhydryt pozwoli zapobiec mostkom termicznym, które powstają w wyniku źle ułożonego styropianu i prowadzą do zwilgocenia ścian w budynkach. Warto zatem umiejętnie przygotować się do przygotowania podłoża.

Przygotowanie podłoża pod wylewkę

Przygotowania należy zacząć przede wszystkim dobór odpowiedniego rodzaju styropianu, który będzie prawidłowy do danej realizacji – styropian powinien nadawać się do izolacji podłóg, dlatego warto sprawdzić jego twardość i wytrzymałość. Styropian powinien być poprawnie ułożony, aby wylewka samopoziomująca mogła się wyrównać. Przy użyciu miary sprawdź, czy na całej płaszczyźnie nie ma różnicy w wysokości wyższej niż 1,5 cm, następnie rozłóż styropian po powierzchni.

ZRĘCZNIE PRZYGOTOWANE PODŁOŻE SPRAWI, ŻE UNIKNIEMY PĘKAJĄCYCH POSADZEK DŁUGO PO WYLANIU WYLEWKI PODŁOGOWEJ SAMOPOZIOMUJĄCEJ.

Przygotowanie podłoża pod wylewkę anhydrytową samopoziomującą

Na prawidłowo ułożone podłoże pod wylewkę składa się kilka niezbędnych elementów. Przede wszystkim należy pamiętać, aby podłoga była sucha, aby uniknąć problemów. Następnie sprawnie wypełniamy wszelkie szczeliny oraz wyrównujemy podłoże. Po ocenieniu poprawności przygotowania podłoża możemy przejść do nakładania taśm dylatacyjnych do ścian. Elementy, które wystają ponad posadzkę należy dylatować poprzez nałożenie podwójnej warstwy taśmy. Jeżeli posiadamy ogrzewanie podłogowe powinniśmy elementy dokładnie przytwierdzić do styropianu. Zrobienie tej czynności w prawidłowy sposób zapobiegnie unoszeniu się rur w czasie wylewania.