Anhyfloors

Wylewka na ogrzewanie podłogowe Wrocław, Dolnyśląsk

Coraz większa ilość osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe w swoich domach. Najczęściej to rozwiązanie jest wykorzystywane głównie w łazienkach, jednak popularność i rekomendacja ekspertów z sektora budownictwa skłania osoby do modernizowania również podłóg w kuchni, salonie, czy sypialniach. Jeszcze niedawno był to synonim luksusu, kojarzony z dużymi wydatkami, nakładem pracy i długotrwałym remontem, jednak za sprawą rozwoju budownictwa i pojawienia się nowych technik, wylewki na ogrzewanie podłogowe są coraz częściej spotykane.

Jak przygotować podłogę przed zamontowaniem ogrzewania?

Przede wszystkim powinniśmy przygotować dokładny plan rozmieszczenia instalacji podłogowej, aby w przyszłości móc kontrolować przepływ ciepła i mieć możliwość dokładnego zaprojektowania systemu ogrzewania. Kluczowe jest odpowiednie dobrania pętli do każdego z pomieszczeń.

Wylewka na ogrzewaniu podłogowym

W przypadku wylewek cementowych grubość mieszanki nad rurami powinna wynosić nie mniej niż 6 cm. Warto do gotowej mieszanki dodać kilka preparatów, w celu poprawienia jej jakości. Rozpoczęcie wygrzewania podkładu powinno nastąpić najszybciej po 3 tygodniach w kilku etapach. Każdy etap to podniesienie temperatury o kilka stopni, tak aby po tygodniu osiągnąć jej wysokość docelową. Po tym zabiegu stopniowo ja obniżamy. Jeżeli chodzi o wylewki anhydrytowe to grubość podkładu nad rurkami może wynosić 3 cm. Wygrzewanie podłogi można zacząć już po tygodniu, z zachowaniem podobnych reguł jak w przypadku cementu.

Etap wykonywanych prac

1. Pracę wykonuj wyłącznie w pomieszczeniach, które posiadają okna i drzwi.
2. Upewnij się, że budynek jest zabezpieczony przed wilgocią.
3. Sprawdź czy wszystkie kable, które powinny iść pod podłoga zostały już tam umieszczone.
4. Przejdź do wykładania wylewki.